Головна сторінка » Благоустрій селища » Розділ II Права та обов'язки учасників

Розділ II Права та обов'язки учасників

Розділ II

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ УЧАСНИКІВ БЛАГОУСТРОЮ СЕЛИЩА

 

  Субєкти    господарювання, відповідальні посадові особи організацій, закладів, установ та громадяни   м а ю т ь   п р а в о :

-здійснювати  благоустрій прилеглих та закріплених за ними територій, висаджувати на них квіти та декоративні насадження (за умови  відсутності перешкод дорожньому рухові та проходу громадян);

- вимагати дотримання Правил благоустрою селища від інших суб’єктів  господарювання;

- брати участь у складі комісій по перевірці дотримання правил благоустрою селища .

2.1. Суб’єкти господарювання, відповідальні посадові особи організацій,  закладів, установ та громадяни ­­  зобов’язані:

2.1.1. Здійснювати благоустрій прилеглих та закріплених за ними територій селища, визначених рішенням виконавчого комітету селищної ради.

2.1.2. У процесі здійснення благоустрою прилеглих та закріплених територій власним коштом та своїми силами регулярно прибирати сміття, своєчасно косити траву(допускається висота трави не більше 20 см)  ,облаштовувати квітники , білити бордюри (кожен санітарний день ) та стовбури дерев.

2.1.3. Здійснювати прибирання прилеглої придворової території приватних домоволодінь їх власниками у своїх межах і до проїжджої частини вулиці включаючи ( за наявності ) тротуар , прибордюрну частину,  а також протилежну частину вулиці в своїх межах на відстані трьох метрів від проїжджої частини, за умови відсутності на протилежній стороні інших забудов чи домоволодінь. Ремонтувати  , фарбувати та утримувати в належному естетичному вигляді огорожі та паркани приватних  домоволодінь силами їх власників.

2.1.4. Не допускати захаращення  прилеглої придворової території приватних домоволодінь та прибудинкової території багатоквартирних будинків будматеріалами (пісок, ґрунт, бут, каміння, щебінь, цегла), трубами, стовпами, соломою, сіном, хмизом, чагарниками. Своєчасно обкошувати прилеглу придворову територію (допускається висота трави до 20 см), прибирати її, доглядати , створювати на ній газони і квітники, білити бордюри та стовбури дерев (за наявності).

            2.1.5. Проводити будівництво і встановлення кіосків, павільйонів, лотків, огорож, парканів, наметів різного призначення та інше лише на підставі розроблених проектів та дозволу, виданого селищною радою в установленому порядку.

2.1.6. Забезпечувати технічну справність і безпечність шляхів, тротуарів та інших твердих покрить, тимчасових споруд, а також малих форм архітектури, у тому числі торгово-побутових кіосків, павільйонів, шляхових знаків, обладнання дитячих ігрових та спортивних площадок. Малі архітектурні форми, кіоски, павільйони, паркани та огорожі повинні утримуватись у задовільному стані, фарбуватися не рідше одного разу на рік.

2.1.7. Постійно зберігати архітектуру фасадів будинків та їх оздоблення.

2.1.8. Утримувати фасади будинків, споруд , та  огорож у  належному технічному стані.

2.1.9.  Перевозити всі види вантажів (особливо рідкі і сипучі) тільки на обладнаних або пристосованих для цього автомобілях і причепах, з метою  уникнення забруднення території селища, доріг та тротуарів.

2.1.10. Утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані.

          2.1.11. При проведенні будівельних та ремонтних робіт встановлювати огорожу місця виконання робіт та утримувати її в належному стані.

          2.1.12. Не допускати прокладання телефонних ліній, ліній кабельного телебачення, Інтернету та інших комунікацій без дозволу селищної ради.

2.1.13. Забезпечити наявність номерних  знаків на кожному будинку та паркані домоволодіння, а також   табличок та вивісок на службових, виробничих та інших будівлях.

  Відповідальні посадові особи суб”єктів господарювання , підприємств, організацій, закладів та установ,  які розміщені на території селища, зобов’язані забезпечити  в  нічний  час   зовнішнє освітлення прилягаючої  території підприємств, організацій, закладів та установ.

2.1.14. Забезпечувати випасання та утримування худоби, птиці, пасік та іншої живності тільки на відведених для цього місцях. Здійснювати прогін худоби до місця  випасу та назад  відповідальними особами (пастухами) тільки по одній стороні проїжджої частини вулиці з метою недопущення перешкоджання  руху транспорту. Пастухи та власники худоби зобов’язані  здійснювати  прогін худоби територією селища по визначеному маршруту згідно графіку(списку власників худоби), погодженого з виконкомом селищної ради та  несуть адміністративну відповідальність за пошкодження худобою зелених насаджень парканів, майна,огорож та інших об”єктів на території селища. До моменту передачі худоби на прогін пастухам власники худоби несуть за неї  особисту відповідальність.

2.1.15. Суб’єкти господарювання, за якими закріплені місця масового відпочинку людей, зобов’язані обладнати їх сміттєзбірниками і туалетом. Функціонування вказаних місць погоджується з місцевою владою та  санепідемстанцією.

 

2.2 . Суб’єктам господарювання, організаціям, закладам, установам та громадянам забороняється:

           

2.2.1.  Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір’я тощо на вулицях площах, скверах, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах та урнах .

 2.2.2. Складувати та утримувати будівельні матеріали (цеглу, пісок, труби, стовпи, щебінь, ґрунт, глину), солому, сіно, гній, жом, хмиз, каміння гілки та інші побутові відходи і сміття, копати ями (без дозволу), канави та спалювати сміття на вулицях , прилеглих придворових ділянках приватних домоволодінь та прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.

У разі необхідності власник приватного домоволодіння може за письмовою заявою отримати дозвіл селищної ради  на тимчасове розміщення сипучих будматеріалів (піску, щебеню, глини, ґрунту та інше) на прилеглій прибудинковій території на термін не більше 30 днів із дня видачі дозволу за умови відповідного огородження  та розташування будматеріалів не ближче 1,5 м до проїжджої частини вулиці.

2.2.3.   Забруднювати проїжджу частину вулиць при перевезенні землі, глини, гною, жому, соломи, сіна, будматеріалів та інших вантажів.

2.2.4. Огороджувати прилеглу прибудинкову територію   та  при будинкову  територію  багатоквартирних  будинків без відповідного дозволу.

2.2.5.  Утримувати та випасати худобу або птицю на придворових територіях приватних домоволодінь, прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, обочинах доріг селища, парках, скверах та інших не визначених для цього місцях.

2.2.6. Використовувати прилеглу придворову територію приватних домоволодінь та прибудинкову територію багатоквартирних будинків під утримання гужового, вантажного транспорту, автобусів, фургонів, причепів, тракторів, сільгосптехніки та іншої великогабаритної техніки.

2.2.7. Здійснювати паркування та проїзд автотранспорту на тротуарах, бордюрах, газонах та інших заборонених  для цього місцях.

2.2.8. Без відповідної документації та дозволу  проводити роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж на вулицях, площах, подвір’ях, прилеглих придворових територіях.

2.2.9. Самовільно  копати, добувати в невідведених для цього місцях пісок, глину та інші будматеріали.

2.2.10. Розклеювати оголошення, афіші, рекламу на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях.

2.2.11. В’їзд автотранспорту, крім транспорту спеціального призначення, до місць масового відпочинку, парків, скверів, заповідних зон. Зони для стоянки автотранспорту, біля місць масового відпочинку людей, визначаються виконавчим комітетом селищної ради.

2.2.12. Скидати в стічну каналізацію виробничі та побутові відходи, нафтопродукти, кидати сміття, пісок та інше. Виливати рідкі відходи та виводити каналізаційні стоки домоволодінь, господарських споруд та інших об’єктів напряму на вулиці, городи, рови,  схили річок та  балок.

2.2.13. Заправляти, мити автомобілі та інші транспортні засоби на берегах річок, ставків, на тротуарах,  у парках, скверах, біля криниць, водозбірних колонок.

2.2.14. Перекривати вулиці та шляхи до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з органами місцевої влади.

2.2.15. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

2.2.16. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах тощо .

2.2.17. Торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у невстановлених для цього місцях.

2.2.18. Використовувати прибудинкові території багатоквартирних будинків та території загального користування для посадки овочів та інших сільськогосподарських культур.

 

Отладка