Головна сторінка » Благоустрій селища » Розділ III Порядок утримання та прибирання території селища

Розділ III Порядок утримання та прибирання території селища

Р о з д і л  III

ПОРЯДОК УТРИМАННЯ І ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ СЕЛИЩА

3.1.1. Прибирання територій селища, що не визначені як прилеглі або закріплені за учасниками благоустрою, здійснюється комунальним підприємством селищної ради.

3.1.2. Учасники благоустрою, за якими визначена прилегла та закріплена   територія, прибирають і утримують її  самостійно.

3.1.3. За наявності розриву між будівлями, приватними домоволодіннями або земельними ділянками, та якщо межа між ними не визначена актом землекористування, дорогою чи тротуаром – межа території прибирання визначається  по середині розриву між ними.

3.1.4.  Відповідальні посадові особи суб”єктів господарювання , підприємств, організацій, закладів та установ,  які розміщені на території селища, зобов’язані в місячний термін після оприлюднення даних Правил прибути в селищну раду для отримання схеми прилеглих та закріплених за ними територій прибирання.

3.1.5. При виконанні будівельних робіт суб’єкт господарювання має самостійно здійснювати прибирання території забудови та території навколо будівельного майданчика по периметру на відстані 15 метрів та складувати будматеріали та обладнання виключно в межах будівельних майданчиків.

3.1.6. Власники земельних ділянок, приватних домоволодінь, орендарі, суб’єкти господарювання, організації, заклади і установи, будівлі та ділянки яких розміщені на вулицях, що не мають забудови з протилежної сторони та виходять до берегу річки, ставка  або схилу яру, балки, прибирають самостійно увесь масив до краю води, або увесь прилеглий до їх ділянки схил яру чи балки шириною у межах своєї ділянки або забудови.

3.1.7. Прибирання платних стоянок автотранспорту та площадок, відведених під стоянку таксі,  здійснюється їх власниками.

          3.1.8.  Комунальне підприємство селищної ради має забезпечувати встановлення сміттєвих контейнерів та урн на тротуарах, площах, зупинках громадського транспорту, в парках, скверах та інших громадських місцях.

            Суб’єкти господарювання, організації, заклади та установи зобов’язані встановити урни біля входу і виходу адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд.

            Урни повинні утримуватися у належному стані та своєчасно звільнятися від сміття.

3.1.9. Прибирання вулиць, тротуарів, площ від снігу  проводиться комунальним  підприємством.

У випадку сильних снігопадів прибирання має здійснюватися у відповідності зі спеціальними рішеннями виконавчого комітету селищної ради, які визначають режим прибирання територій селища і участь конкретних організацій і підприємств селища у прибиранні снігу.

При снігопадах і ожеледиці суб’єкти господарювання, організації, заклади та установи зобов’язані на прилеглих та закріплених територіях очищати тротуари від снігу та льоду, посипати піском.

3.1.10. Відповідальні посадові особи суб’єктів господарювання,  організацій, закладів та установ зобов’язані укладати договори з комунальним підприємством на вивіз та знешкодження відходів і сміття.

3.2.  Порядок прибирання домоволодінь.

3.2.1. Комунальне підприємство зобов”язане вивозити відходи та сміття з домоволодінь регулярно згідно встановленого графіку.

 3.2.2. Місця (майданчики) для розміщення  контейнерів по збору твердих побутових відходів визначаються комунальним  підприємством,  асфальтуються та освітлюються. До місця (майданчика) забезпечується вільний проїзд.

Комунальне підприємство селищної ради має розробляти графіки руху спецавтотранспорту по збору побутових відходів та  доводити їх до відома населення.

3.2.3. Комунальні підприємства мають самостійно здійснювати прибирання місць збору побутового сміття у спецтранспорт та майданчиків, на яких розміщені контейнери і сміттєзбірники.

Власник сміттєзбірників (контейнерів) несе відповідальність за їх належний технічний  стан.

3.2.4. Вивезення рідких нечистот із вигрібних туалетів здійснюється спеціалізованим транспортом незалежно від форми власності та відомчої належності домоволодінь, на яких вони розташовані. Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками у постійній чистоті , справності та регулярно дезінфікуватись.

3.2.5. При виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт вивіз будівельного сміття здійснюється власниками будинків (квартир) самостійно. Викидати будівельне сміття у сміттєзбірники та контейнери, призначені для збору побутових відходів, суворо заборонено.

    На території селища встановлюється загальний санітарний день –      ЧЕТВЕР.

 

Отладка