Головна сторінка » Благоустрій селища » Розділ VI Утримання та охорона зелених насаджень

Розділ VI Утримання та охорона зелених насаджень

Р о з д і л VI

УТРИМАННЯ ТА ОХОРОНА ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ

 6.1. Охорона зелених насаджень включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на їх раціональне використання з урахуванням природоохоронного, рекреаційного, історико-культурного призначення.

Охорона зелених насаджень селища є громадським обов’язком  кожного жителя. Відвідуючи зони відпочинку, лісопарки, парки, сади, сквери та інші місця масового відпочинку, всі громадяни зобов’язані  підтримувати чистоту, порядок, бережно ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та нівеченню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам внутрішніх справ, органам державної влади і місцевого самоврядування,  та власникам зелених насаджень у боротьбі з порушниками даних Правил.

Розроблення та забезпечення виконання заходів по розвитку і утриманню зелених насаджень міста покладається на виконавчий комітет селищної ради  та на комунальне підприємство ради.

          6.2. На території зелених насаджень забороняється:

- зносити та пересаджувати дерева та чагарники без спеціального дозволу;

- складувати будь-які матеріали;

- влаштовувати звалища сміття; 

- влаштовувати городи;

- обладнувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів;

- будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі та малих форм архітектури без погодження (рішення) відповідного органу селищної ради;

- засмічувати і засипати водоймища, або влаштовувати на них загати;

- випускати та вигулювати собак без намордників, а також випасати худобу, птицю у не відведених для цього місцях;

- ламати та псувати дерева, кущі, квітники;

- захаращувати зелені насадження;

- залишати на території зелених насаджень сміття, бруд, контейнери та інші предмети і речовини.

6.3. За вимушене знесення та пошкодження зелених насаджень (при будівництві, прокладанні комунікацій тощо) підприємства, установи, організації та фізичні особи зобов’язані відшкодувати їх вартість у дохід місцевого бюджету з послідуючим спрямуванням цих сум на відновлення зелених насаджень у порядку, встановленому чинним законодавством.

6.4. За незаконне зрубування або пошкодження дерев із винних осіб стягується штраф у розмірі, встановленому чинним законодавством.

          6.5. Особи, винні у викраденні квітів, дерев, кущів, садово-паркового інвентарю, притягуються до відповідальності згідно чинного законодавства.

 

Отладка