Головна сторінка » Новини » 29.11.2016 року у Варвинського селищного голови відбулась зустріч зі ЗМІ стосовно вивозу ТПВ

Новини

29.11.2016

-Що спонукало запросити ЗМІ і провести зустріч?

-Місяць тому виконком селищної ради прийняв рішення про встановлення нових тарифів на комунальні послуги, у тому числі й на вивіз ТПВ.

-Чим пояснюється збільшення тарифів?

-Здорожчанням вартості пального та послуг, збільшенням мінімальної заробітної плати (з 1 грудня – 1600 грн, а з 1 січня планується – 3200 грн). Все це й спонукає до непопулярних дій.

-В чому криється проблема?

-Раніше мешканці приватного сектору платили за вивіз ТПВ 2.50 з особи, а нині – близько 10 грн. Кошти в сумі  2.50 ніяк не покривали витрати, КП «Господар» працював у збиток і справа дійшла до того, що вивіз ТПВ здійснювався лише 1 раз на місяць. Якби ситуація затягнулася, то довелося б відмовитися від вивозу сміття взагалі. А ви, шановні, добре пам’ятаєте, що до 2011 року взагалі ніхто не вивозив сміття, то стихійні сміттєзвалища переповнювали Варву. Упродовж шести років усі ми разом ледве ліквідували ті стихійні звалища, які найвидніше.

Проблема криється в тому, що окремі ФОП (а їх аж 53) не бажають укладати договори з КП «Господар» на вивіз ТПВ. Окремі мешканці приватного сектору також відмовляються від укладання договорів на  вивіз ТПВ, а трапляються й такі, які мають бажання розірвати договір. Наприклад, із 73 будинків по вул. Нова уклали договір лише 25 осіб, із 106 будинків по вул. Зарічна уклали лише 58, із 83 будинків по вул. 900-річчя Варви уклали лише 39.

Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (стаття 20), п.3 постанови КМУ №1070 «Про затвердження  правил надання послуг із вивезення ТПВ та стат.15 Закону України «Про відходи» мешканці зобов’язані укладати договір та платити за надані послуги, адже всі люди в процесі життєдіяльності утворюють сміття.

Ми вважаємо, тарифи на вивіз сміття встановив виконком селищної ради. Тож перш, ніж розривати договір, жителі Варви мають пояснити членам виконкому, куди вони дівають свої ТПВ. А КП «Господар» змушене звертатися до суду та до екологічної інспекції.

Подібний прецедент КП «Господар» уже має. Було подано позов і виграно справу проти двох мешканців, які заборгували великі суми коштів за надані послуги. Впевнена, що цей факт буде уроком для всіх мешканців селища.

-Деякі мешканці вважають, що самостійно будуть вивозити ТПВ на сміттєзвалище. Чи можна таке робити?

-Так. Але спочатку потрібно заплатити за  це, мати при собі квитанцію і пред’явити її черговому  сміттєзвалища. Адже сміттєзвалище має хтось обслуговувати і за це потрібно платити. На полігоні працюють люди та бульдозер підгортає ТПВ (до речі, коли бульдозер КП «Господар» зламався, то за чотири дні роботи орендованого довелося заплатити 9 тис грн..

-А нині мешканці, які самостійно вивозять ТПВ, предявляють квитанції про оплату?

-Ні. Черговий сміттєзвалища не вимагає цього. Ми це робимо винятково через те, щоб люди не викидали сміття в яри та вибалки. Всі ви бачили ситуацію в м. Прилуки. За вивіз прямо на полігон у м. Прилуки потрібно платити, а тому нерадиві мешканці викидають сміття на узбіччя дороги, що веде до  Варви.

У нас, як бачите, вже шість років нічого подібного немає.

-Чи можна мешканцям приватного сектору вивозити міття  до контейнерів, які стоять по вулицях Варви?

-Взагалі-то, ні, бо трішки різниться вартість послуг для мешканців багатоповерхівок і для мешканців приватного сектора. Для мешканців приватного сектору вартість послуги на одну особу складає 7.63, а для мешканців багатоповерхівок – 7.14.

Але якщо подивитися на цю проблему з іншого боку, то краще вивозити ТПВ до контейнерів, аніж викидати  на вулицях пакети з очистками та лушпинням.

-Чи можна нестандартні відходи (старі меблі, побутову техніку тощо) викидати біля контейнерів?

-Категорично, ні. Часто мешканці біля контейнерів залишають старі меблі, телевізори, холодильники, унітази, матраци тощо та багато-багато гілок та бур’яну. За ті тверді побутові відходи, що мешканці викидають до контейнерів, платять мешканці через встановлений  тариф, а за всі ті відходи, які велетенськими териконами підносяться над контейнерами, платить Варвинська селищна рада.

Тож і виходить: люди несуть нестандартні відходи  та гілки з бур’яном  до контейнером, а платить за все це – селищна рада.

Ми (ще раз повторюю) не вимагаємо додаткової плати, проте  біля контейнерів  не потрібно складувати  гілки, старі меблі та бур’ян,  адже коли все це багатство підсохне, його  можна спалити  на городах.

Дякую.← попередня   архів новин   наступна → 

Отладка