Головна сторінка » Новини » Роздільний збір сміття у Варві … Це міф чи реальність?

Новини

22.03.2017

Роздільний збір сміття у Варві … Це міф чи реальність?

В усіх розвинутих країнах Європи та світу вже давно проводиться роздільний збір твердих побутових відходів. Мешканці планети Земля вже давно зрозуміли, що в останній час діаметрально змінилися види твердих побутових відходів: пластик, світлодіодні лампи та багато-багато іншого.

Україна належить до країн із високими обсягами утворення та накопичення відходів – 700-720 млн тонн щорічно. Сміттєзвалища в нашій країні займають понад 160 тис. га і всі вони переповнені. На думку екологів, загальна маса накопичених відходів перевищує 56 млрд тонн. Як відомо, в усіх розвинутих країнах світу вже давно не використовуються сміттєзвалища: зазвичай існують полігони ТПВ, сміттєпереробні та сміттєспалювальні заводи.

У Європі переробці ТПВ відлягають 50%-60% відходів, а в Україні – лише 5%. У європейських країнах  вже давно й успішно працює система роздільного збору ТПВ.

 Тож, чи не перезріло це питання і в нас? Чи не час і нам цивілізовано вирішувати сортування сміття?

Варвинська селищна рада намагається йти в ногу з вимогами часу та життя. Вже кілька років поспіль поруч із звичайними сміттєвими контейнерами стоять оранжеві  для пластикових пляшок. На сміттєзвалищі також проходить процес сортування твердих побутових відходів. Тобто уже кілька років поспіль ми частково здійснюємо роздільний збір та сортування сміття.

Цьогоріч сесія селищної ради виділила екологічні кошти (їх надійшло 44 тис грн.) і через систему електронних закупівель «Прозоро» за 38 тисяч грн. придбано контейнери для роздільного збору сміття: пластик, папір та скло.

Тож, шановні мешканці, уклінно прошу вас:  сортуйте  тверді побутові відходи  на пластик, папір та  скло. Опускайте  їх окремо до контейнерів, а рештки органічних та харчових відходів залишайте у  звичайних контейнерах.

Дякую за розуміння.

 

З повагою

                    В.Саверська-Лихошва,

                                               Варвинський селищний голова← попередня   архів новин   наступна → 

Отладка